(U) I/27: Na opravené silnici se objevily trhliny

Články z novin a internetu - domácí
Zamčeno
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

(U) I/27: Na opravené silnici se objevily trhliny

Příspěvek od balance »

Na opravené silnici se objevily trhliny

Zdroj: Deník; 3.11.2011

Podbořansko - Jen dva roky starý povrch se ukazuje jako nekvalitní.

Na opraveném povrchu silnice I/27 Most - Plzeň mezi Žatcem a Pšovem se objevily závady. Na nově položeném asfaltu jsou trhliny.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo na popud Petra Mojžíše, podbořanského zastupitele a člena zastupitelstva Ústeckého kraje, reklamační řízení.

„Na poškozeném úseku došlo k odběrům a čeká se na výsledky laboratorních zkoušek, které kromě jiného určí míru zavinění zhotovitele a způsob opravy. Výsledky by měly být známy začátkem příštího týdne. V případě, že závěry nezávislé laboratoře budou pro zhotovitele negativní, bude nucen provést opravu nejpozději do konce listopadu,” sdělil P. Mojžíš.

Práce na opravě silnice proběhly před dvěma lety. „Tehdy v zimních měsících došlo k odfrézování starého a položení nového asfaltového koberce. Jelikož práce probíhaly často za hustého sněžení a při nízkých teplotách, projevilo se to na kvalitě. Brzy se na několika místech začal nový povrch mezi Sýrovicemi a Radíčevsí trhat a rozpadat. S ohledem na blížící se konec záruční lhůty jsem upozornil ŘSD na nekvalitně provedenou práci,” uvedl P. Mojžíš.
Zamčeno

Zpět na „2011 Česko“