Podívejte se: průběh rekonstrukce dálnice D1 krok po kroku

Články z novin a internetu - domácí
Zamčeno
Zedna
Příspěvky: 321
Registrován: 1.5.2011 1:15:23

Podívejte se: průběh rekonstrukce dálnice D1 krok po kroku

Příspěvek od Zedna »

http://ekonomika.idnes.cz/prubeh-rekons ... oprava_neh

Řidiči si na nejvytíženější dálnici v zemi D1 budou muset až do roku 2018 zvyknout na častá dopravní omezení. Stát celkem zmodernizuje 21 úseků dálnice, která je na řadě míst v dezolátním stavu.
Při rekonstrukci vymění stavbaři celý povrch dálnice. Modernizace je rozdělena na 21 úseků a bude probíhat v letech 2012 až 2018.
Během oprav se veškerá doprava svede do jednoho směru dálnice, který však bude rozdělen na čtyři pruhy.
To by mělo podle ŘSD zabránit zácpám, které vznikají při doposud používaném rozdělení pruhů na 2+1 (dva v jednom směru a jeden v opačném).
Rychlost bude při opravách omezena na 80 km/h. Vozy odtahové služby budou v nepřetržité pohotovosti a budou připraveny vždy v krátké dojezdové vzdálenosti, aby mohly velmi rychle uvolnit ucpaný pruh při případných nehodách ve zúžených úsecích.
Úřady plánují i posílení dopravního zpravodajství v rozhlase a na internetu. Jednotlivá pracoviště správy a údržby silnic dostanou vysílačky pro kamiony, aby mohli operátoři o problémech komunikovat přímo s řidiči.

***

http://www.novinky.cz/ekonomika/271171- ... ce-d1.html
Zedňa
Zamčeno

Zpět na „2012 Česko“