On někdo reálně jezdil z Otrokovic do Břeclavi přes Brno?

Bez zohlednění provozu dle navigace (tzn. d1 bez kolon) aktuálně časově nastejno jako po I/55 jen je to 60km delší. Pokud někdo přešel na trasu I/55 tak bych čekal že spíše se severněji položeným začátkem trasy, aspoň od Hulína dále na sever.
Každopádně navigace od Starého Města na Hodonín obvykle táhne po II/427 přes Nedakonice, nikoliv po I/55, ale provoz je asi tak půl/napůl řekl bych. Z Bzence pak navigace tahají buď po II/426 na Strážnici nebo přes Vracov a Ratíškovice. K nějakému nárůstu provozu zřejmě došlo s rekonstrukcí D1 u Brna, ale evidentně to oproti datům z CSD 2020 není nijak významné. Z čeho vycházím? V odkazu od VladaP se píše že na silnici II/426 v ulici Bzenecké na mostě přes Baťův kanál projede dle kamer denně v současnosti 4000 vozidel. Dle CSD 2020 je na tomto úseku (6-4931) RPDI 3816 vozidel, sčítací stanoviště tohoto úseku bylo v roce 20/21 právě v těsné blízkosti mostu přes kanál, takže data jsou naprosto srovnatelná. Údaj 7000voz/den na II/426 u Černého Orla (před napojením na I/55) jsou defakto ty 4000 na mostě navýšené výhradně o místní dopravu ze Strážnice.
Ano souhlasím že zprovoznění 23km D55 už udělá podstatný rozdíl a třeba Poláci v osobákách pojedou do Vídně často právě po D55 a pak se uvidí jestli víc přes Strážnici nebo přes Ratíškovice, rozhodně tak dojde k nárůstu. Otázkou je jak se zachová silná nákladní doprava, bude pro ně výhodné projíždět ucpanou Břeclaví a následně po I/40 přes Valtice do Mikulova, nebo zůstanou na trase přes Brno? Tipuji že většina zůstane tam kde doposud a jen velmi malá část to pošle přes Břeclav. Pro náklady směřující na D2, ale bude D55 zřejmě atraktivnější (obzvlášť po dostavbě D1 kolem Přerova). Mimochodem vazba těžké nákladní dopravy z D1(Vyškov) na D2(Blučina) je zhruba 40% ve srovnání s tou na D52. Z D1 na D2 a zpět se meziročně (mezi 9/22 a 9/23 tj. před a po zahájení rekonstrukce D1) dle párování dat z mýta snížila zhruba o 12 %, v případě D52 jen cca o 7%.